پیشگام فرا صنعت

وب سایت رسمی پیشگام فرا صنعت | خانه

یکی از آمیزه های مورد استفاده پلی پروپیلن پرشده با کربنات کلسیم است که اخیرا توجه بسیاری از صنعتگران را به خود جلب کرده است.کربنات کلسیم ماده ای بسیار ارزان با خواص کارامد و خوب است که در ترموپلاستیکها به عنوان تقویت کننده استفاده می شود.
آمیزه پلی پروپیلن با کربنات کلسیم مصارفی مثل قفسه های پلاستیکی، تهیه کیسه با قابلیت چاپ ، ساخت تخت کفش ها و صندل ها، صنایع خودرو ، لوازم خانگی و .... دارد.
 تغییراتی که کربنات کلسیم در پلی پروپیلن حاصل می کند شامل موارد زیر است:

تصور غلطی از پرکننده ها وجود دارد و آن این موضوع است که این مواد تنها برای کاهش قیمت استفاده می شوند. در حالیکه برای تقویت کنندگی نیز از پرکننده ها استفاده می شود.

پی وی سی یکی از اصلی¬ترین رزین¬ها می¬باشد که به شکل وسیعی در صنایع ساختمان، سیم و کابل، اتومبیل سازی و ... استفاده می¬شود. در فرآیند تولید محصولات پی وی سی مواد افزودنی مختلفی به آن افزوده می¬گردد که از لحاظ وزنی بیشترین سهم از این مواد به کربنات کلسیم تعلق دارد.

واژه نانو کامپوزیت به کامپوزیتی اطلاق می شود که حداقل یکی از ابعاد فاز پراکنده در آن در مقیاس نانو باشد.

Attachments:
Download this file (MME_Volume 13_Issue 6_Pages 1-10.pdf)MME_Volume 13_Issue 6_Pages 1-10.pdf[ ]1203 kB

کمبود ماده اولیه لیگنوسلولزي در صنایع کاغذسازي، سبب توسعه روزافزون صنایع کاغذ در جهت افزایش مصرف درصد پرکننده معدنی در کاغذ همراه است اما استفاده از آن ها موجب کاهش مقاومت کاغذ می شود.

•    کاربرد انواع کامپاندها

c1

•    کامپاندهای PP+CC
از کامپاند PP+CC  در صنایع بسته بندی، لوازم ساختمانی و بهداشتی ، خانگی و اداری ، قطعات اتومبیل ، ورق پلی پروپیلن استفاده می گردد. علاوه بر حفظ خواص باعث افزایش سرعت تولید،کاهش قیمت و هزینه های تولید، افزایش استحکام ، کاهش همرفت افزایش پایداری ابعادی ، کاهش مکش های سطح قطعه و کاهش قیمت خواهد شد. همچنین به دلیل استفاده از مواد معدنی در فرمولاسیون ، می توان به عنوان یک محصول دوستدار محیط زیست از آن یاد کرد.
•     کامپاندهای PE+CC
از کامپاند PE+CC در صنایع بسته بندی، فیلم های کشاورزی، لوازم خانگی و غیره استفاده می شود که علاوه بر افزایش سرعت تولید و کاهش قیمت تمام شده و هزینه های تولید، خواص مکانیکی و ظاهری فیلم را حفظ می کند. همچنین به دلیل استفاده  از مواد معدنی در فرمولاسیون، می توان به عنوان یک محصول دوستدار محیط زیست از آن یاد کرد.
•    کامپاندهای PP با پودر تالک
افزودن پودر تالک دارای مزایای زیر است:
افزایش استحکام، افزایش مدول ، افزایش پایداری ابعادی (کاهش دفرمگی قطعه)، افزایش مقاومت حرارتی ، افزایش مقاومت خزشی ، کاهش جمع شدگی shrinkage ، کاهش مکش های سطح قطعه و کاهش قیمت . پلی پروپیلن تقویت شده با پودر تالک در قطعات خودرویی ، لوازم الکتریکی و ساختمانی و ... کاربرد دارد.
•    کامپاندهای PP+EPDM
کامپاندهای پلی پروپیلن و EPDM  به طور گسترده در تولید قطعات منعطف و ضربه پذیر مورد استفاده در خودرو از جمله قطعات گردگیر، سپر، ضربه گیر ها و لوازم خانگی و ... مورد استفاده قرار می گیرند.
•    کامپاندهای PP با الیاف شیشه
کامپاندهای PP+GF  به دلیل استحکام مکانیکی و مدول بالا، مقاومت حرارتی و پایداری ابعادی بالا ، کاهش مکش در سطح قطعه و مقاومت به خزش بالا ، در بسیاری از قطعات خودرویی،لوازم الکتریکی، قطعات ساختمانی،صندلی و لوازم اداری مورد استفاده قرار می گیرد.
•    کامپاندهای پلی آمید 6 و 66 با الیاف شیشه
•    پلی آمیدها خانواده ای از پلاستیک های مهندسی می باشد که دارای استحکام مکانیکی و مدول بالایی هستند. همچنین تحمل حرارتی بالا یکی دیگر از ویژگی های مهم این پلاستیک ها می باشد . نیرومند پلیمر با دارا بودن دانش فنی در این زمینه ، کامپاندهای تقویت شده بر پایه پلی آمید با خواص گوناگون را عرضه می کند.
کامپاندهای آمیزه پلی اتیلن
آمیزه های پلی اتیلن در تولید لوله های آبیاری ، تحت فشار ، انتقال آب و نیز در تولید ورق های پلی اتیلن مورد استفاده در استخرهای کشاورزی و نیز حوضچه های مایعات کاربرد دارند. خواص رئولوژیکی کنترل شده ، پایداری بالا در برابر اکسیداسیون در حین فرآیند و مقاومت مناسب در برابر اشعه فرابنفش به دلیل دارا بودن درصد کنترل شده دوده در آمیزه از ویژگی های منحصر به فرد آمیزه های پلی اتیلن می باشد.
منبع: http://npolymer.ir

اين پژوهش با هدف بررسي تأثير انواع پركننده هاي كربنات كلسيم و عامل آهاردهي داخلي بر ويژگي هاي كاغذ چاپ و تحرير انجام شد.

In a modern economy, this is especially important, as the ability to create products with specific qualities for specific applications has become more important than ever.

کربنات کلسیم، ماده پرمصرفی است که به طور گسترده در صنعت پلاستیک به عنوان پرکننده استفاده می شود. اما، عدم توزیع و پخش مناسب کربنات کلسیم (CaCO3)  در پایه پلیمری در این مستربچ ها، منجر به ایجاد مشکلاتی در جریان تولید محصولات مختلف می گردد. پرکننده کربنات کلسیم پوشش¬دار  برای تولید محصولاتی اعم از کاغذ سنگی و سنگ های تزیینی نیز کاربرد داشته و بنا بر سفارش مشتریان محترم گریدهای اختصاصی آن برای مصارف فوق قابل عرضه می باشد.